Talić: Prvi rezultati Termi Banjaluka veoma dobri i pozitivni

22.06.2026. u 08:17
Izvor: RTRS

Terme Banjaluka rade nepunih godinu dana, a prvi rezultati koje imamo su dobri i pozitivni, rekao je za Јutarnji program RTRS Zorsn Talić direktor Instituta “Dr Miroslav Zotović”.

 Zadovoljdstvo je korisnika, zadovostvo takođe grada i i smo zadovoljni – poručio je Talić.

Kupili smo 5.000 kvadrata u Šeheru, kaže Talić, i plan je proširivati kapacitete u Banjaluci.

– Šeher je cjelina koja treba da se dovede do toga da se maksimalno iskoristi. Terme i sam razvoj Šehera ne može iznijeti Institut “Dr Miroslav Zotović” i to treba da bude državni projekat u saradnji sa državnim vlastima i gradski vlastima – naveo je Talić.

Talić je naveo da je cilj napraviti lokalitet koji će ljudi maksimalno da koriste.

– Imamo dobro osposobljene kadrove i ljekare, poeljan smo poslodavac. Lokacije koje imamo su veoma atraktivne. Imamo centralnu lokaciju u Trapistima, onda pogon u Slatini, a otvorili smo i novu ambulantu u banjalučkom naselju Park. Ogroman je potencijal naših lokacija – kazao je Talić.

Podsjetimo, Banjaluka je prošle jeseni dobila savremen zdravstveno-turistički kompleks – Terme Banjaluka, projekat koji bi, kao dio razvoja svega onog što već godinama nudi Institut dr Miroslav Zotović, u godinama pred nama mogao postati jedan od nosilaca razvoja zdravstvenog i banjskog turizma, ne samo Banjaluke, već i Republike Srpske.

Istovremeno, ovo je i primjer kako se prirodni resursi mogu staviti u funkciju razvoja, što bi moglo biti putokaz i za brojne druge potencijale kojima raspolažemo, a koje još nismo iskoristili na pravi način.

Terme Banjaluka realizovane su u okviru Instituta za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i ortopedsku hirurgiju “Dr Miroslav Zotović”, uz podršku institucija Republike Srpske, a posjetiocima nude jedinstven

Podijeli

Povezane vijesti

NAJČITANIJE

posljednjih 30 dana